"Galante zagadki" na Bałutach

"Galante zagadki" na Bałutach

Fundacja Urban Forms, podczas „Bigla na Młynarskiej” zorganizowanego 11 września 2016 roku przez Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, zaprosiła mieszkańców Bałut do wspólnej zabawy. Znany łódzki twórca – Meisal461 – poprowadził warsztaty street artu, w trakcie których uczestnicy wspólnymi siłami stworzyli kolorowe graffiti. Natomiast Filozofowie z Uniwersytetu Łódzkiego, Anna Warda i Bartek Pokorski, zorganizowali turniej „Galante zagadki”.

Opis

Podczas turnieju przed uczestnikami postawiono wiele trudnych zadań. Dzieci m.in. miały okazję wykazać się znajomością lokalnej gwary, tworzyły własne projekty murali oraz odnoszące się do nich opowieści o Bałutach. Mamy nadzieję, że wkrótce na bałuckich ścianach pojawi się „Pająk Bałuciarz” i „Strażnik graffiti”. Już teraz na murze przy ul. Młynarskiej 32 można oglądać wspaniałe graffiti z tagiem „Bałuty” i pięknym pejzażem w tle.

Tymczasem dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i ogromnie gratulujemy laureatom – Michałowi,  Julii,  Weronice, Florentynie, Anieli, Cezaremu, Piotrowi, Marcinowi!

Partnerem działania, które zrealizowano w ramach Festiwalu „Energia Miasta 2016” był Instytut Filozofii UŁ oraz Centrum Dialogu im. M. Edelmana.

 

 

Lokalizacja

Zobacz na mapie

Galeria