Warsztaty 2014

Warsztaty 2014

W 2014 roku Fundacja Urban Forms zrealizowała kilka cyklów warsztatów poświęconych sztuce miejskiej. Były one adresowane do różnych grup uczestników i poświęcone nie tylko street artowi, ale i różnym innym dziedzinom sztuki.

Opis

W maju 2014 wystartował cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży "Sztuka miejska - dla wszystkich i dla nas samych" organizowanych we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Łódź-Śródmieście (Filia nr 5, ul. Wschodnia 42) w ramach projektu "Wyciągamy dzieci z bramy". Program tych kreatywnych zajęć opracowały i zrealizowały studentki – streetartworkerki należące do Sekcji Estetyki Koła Naukowego Filozofów (Instytut Filozofii, Uniwersytet Łódzki).

Fundacja wygrała również konkurs Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i zrealizowała projekt Street Art  na Warsztat, który obejmował cykl warsztatów artystycznych, konkurs plastyczny oraz wycieczkę szlakiem murali. Działania zaadresowano do młodzieży z Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego.

W czerwcu przeprowadziliśmy cykl warsztatów w ramach promocji miasta Łodzi na festiwalach: Impact Festival 2014 Łódź, Life Festival Oświęcim 2014, Open'er Festival 2014, Audioriver Płock. Program opracowały studentki z Sekcji Estetyki Koła Naukowego Filozofów (Instytut Filozofii, Uniwersytet Łódzki) i zrealizowały wspólnie ze stażystami Urban Forms.

Również podczas realizacji projektu "Stary Rynek Restart" realizowaliśmy liczne warsztaty - fotograficzne, taneczne, muzyczne, plastyczne, projektowania i in. - przy współpracy licznych partnerów. W każdy wakacyjny weekend łodzianie mieli okazję spędzić ciekawie czas na Starym Rynku i uczestniczyć w zajęciach z prawdziwymi specjalistami w swojej dziedzinie.

 

Restart7

 

Lokalizacja

Zobacz na mapie

Galeria