TELLAS

Włochy

Tellas jest utalentowanym współczesnym artystą znanym ze swoich niezwykłych, abstrakcyjnych murali. Dorastał na Sardynii, jej dziki i surowy krajobraz stał się inspiracją dla artysty i ukształtował jego specyficzną estetykę. Najbardziej charakterystyczne jest połączenie przestrzeni i kształtów. W 2014 roku Huffington Post umieścił go na liście 25 najbardziej interesujących artystów na świecie. Tellas stosuje różne techniki, aby wyrazić swoje artystyczne koncepcje takie, jak malarstwo wielkoformatowe w przestrzeni publicznej, rysunek, grafiki, płótna, produkcje audio-video i  instalacje.

W dziełach Tellasa można zauważyć złożone związki pomiędzy elementami organicznymi, takimi jak liście, gałęzie, woda, oraz środowiskiem stworzonym przez człowieka. W jego kompozycjach często pojawia się ograniczona paleta, która składa się z różnych odcieni jednego koloru. Powtórzenia detali, które kryją się w plątaninie precyzyjnie wytyczonych linii, wytwarza wrażenie głębi i równowagi. Artysta  tworzy zarówno na ścianach okazałych budynków, ale również na niszczejącej i opuszczonej  zabudowie.

We wrześniu 2017 roku był jednym z artystów, który stworzył projekt w ramach Festiwalu Łódź 4 Kultur. Jego pracę można podziwiać na budynku na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Tellas Lodz 2017 ph Wojciech Jaskolski2

Tellas - "Deep winter" 2017. Łódź, Polska. Fot. Wojciech Jaskólski

 

Tellas To the desert Curtin University Public Festival Perth Australia

Tellas - "To the desert" 2016. Perth,Australia. Źródło: http://www.tellas.org

 

IMG 0771

Tellas - “Autumn In Helsinki” 2016. Helsinki, Finlandia. Fot. Hanna Suominen

aIMG 1544 785x456

Tellas - "Southern lights" 2016. Albany, Australia. Źródło: www.tellas.org

Realizacje dla Urban Forms