STUDIO URMA

STUDIO URMA

Niemcy

URMA czyli Urban Art and Morphogenetic Architecture - interdyscyplinarna instytucja, w skład której wchodzą artyści, architekci i muzycy. W swoich artystycznych działaniach URMA wchodzi w relacje i dialog pomiędzy artystą, jego dziełem, odbiorcą i przestrzenią. Zwraca nam uwagę, że artysta aby stworzyć coś specyficznego i wynikającego z danej przestrzeni powinien zebrać informacje o kontekstach i miejscu, w którym tworzy, co w konsekwencji pozwoli nawiązać prawdziwy dialog między artystą i jego dziełem a przestrzenią publiczną.

Szefem zespołu URMA i najmocniejszym jego punktem jest założyciel Christos Voutichtis – na co dzień mieszka w Niemczech, jest architektem ale interesuje go również projektowanie produktowe, graficzne oraz nowe technologie elektroniczne. Wszystkie swoje pasje wykorzystuje właśnie w miejskiej przestrzeni prezentując interakcje jakie zachodzą pomiędzy architekturą, sztuką, dizajnem i nauką. Jego celem jest kreacja czegoś, w czym każdy może wziąć udział i gdzie każdy może odkryć różne sposoby komunikacji i odbioru." [http://fabryczna.in/instalacja-studio-urma/]

W 2015 roku w ramach Festiwalu Energia Miasta, będące kontynuacją Festiwalu Galeria Urban Forms Studio Urma wykonało instalacje i aranżację w centrum kulturalnym Widzewska Manufaktura (dawne Widzewskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego, al. Piłsudskiego 135).

 

Studio Urma wystawa 2015 Lodz Polska source AFUF

Studio Urma - Wystawa, 2015. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

Realizacje dla Urban Forms