REMED

Francja

Guillaume ALBY aka REMED - Francuz, związany obecnie z Madrytem, którego styl malarski zainspirowany został w równej mierze przez artystów XX-wiecznej awangardy europejskiej, (Amadeo Modigliani, Joan Miró, Pablo Picasso czy Fernand Léger), jak i przez marokańską mozaikę użytkową Zellige. Jego wielokolorowe prace przyciągają uwagę prostą, natychmiast rozpoznawalną formą - dużymi, płaskimi plamami farby, stosowaniem figur geometrycznych czy elementów kaligrafii.

Remed rozpoczął pracę zawodową jako grafik komputerowy. Wprowadzony przez przyjaciela w świat street artu, po dwóch i pół roku porzucił pracę w agencji projektowej i rozpoczął uczenie dzieci graffiti w szkołach i instytucjach kultury. Punktem zwrotnym w jego karierze było spotkanie z algierskim artystą Mahjoub Ben Bella, który zachęcił go, by Remed skoncentrował się na własnej pracy artystycznej.

Nieistniejący już łódzki mural Remeda zatytułowany Ptak/The Bird, powstał we wrześniu 2011 roku przy ul. Próchnika 11 w ramach projektu Galeria Urban Forms 2011. Początkowy projekt miał znacznie żywsze kolory, ale Artysta postanowił zmienić je nieco i dopasować do faktury budynku, by poprzez zachowanie jej niedoskonałości przedstawić efekt powolnego umierania. Mural został usunięty z powodu modernizacji budynku.

 

Remed - Ptak/The Bird, Łódź 2011, źródło: Archiwum Fundacji Urban Forms

Remed - Ptak/The Bird, Łódź 2011, źródło: Archiwum Fundacji Urban Forms

 

Remed - BECAUSE THE SUN BELONGS TO YOU. Capetown. SOUTH AFRICA. 2013. Photo by R

Remed - BECAUSE THE SUN BELONGS TO YOU. Capetown. SOUTH AFRICA. 2013. Photo by REMED źródło: remed.es

 

Remed - L’ART, C’EST L’INTROSPECTION EXTRAVERTIE. Marsylia 2013, źródło: remed.e

Remed - L’ART, C’EST L’INTROSPECTION EXTRAVERTIE. Marsylia 2013, źródło: remed.es

Realizacje dla Urban Forms