PAULINA NAWROT

PAULINA NAWROT

Polska

Paulina Nawrot pochodząca z Trójmiasta absolwentka Pracowni Kostiumu Teatralnego ASP w Łodzi. Wraz Aleksandrą Adamczuk tworzą zgrany duet realizujący projekty w przestrzeni miejskiej i lubujący się w niekonwencjonalnej grotesce. Ważny jest dla nich kontekst miejsca, dialog z odbiorcą i przyjaźń dająca synergię działaniu. 

Ich projekt "Sztuka w międzyczasie" (2012) realizowany dla Fundacji Urban Forms, polegający na artystycznej aranżacji kilku przystanków autobusowych w Łodzi, był częścią ich pracy dyplomowej na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. 

W 2015 roku Aleksandra Adamczuk i Paulina Nawrot zrealizowały mural "Wzrastasz?" na elewacji kamienicy przy ul. Żeromskiego 20, dedykowany charyzmatycznemu wychowawcy, wieloletniemu nauczycielowi w I LO im. M. Kopernika w Łodzi, harcerzowi, Januszowi Boisse "Blademu". Mural powstał z inicjatywy wychowanków "Bladego" i dzięki zorganizowanej przez nich społecznej zbiórce pieniędzy.

W 2015 roku Aleksandra Adamczuk i Paulina Nawrot wzięły udział w projekcie OFF Galeria, tworząc przy ul. Legionów 49 i 51 wspólne dzieło "Jonasz", nawiązujące do płótna Adama Muszki "Chederowe wspomnienia".Strona artystki: www.nawrotanka.pl

 

Paulina Nawrot x Ola Adamczuk - Przystanek przy filmówce

Paulina Nawrot & Ola Adamczuk - "Przystanek przy filmówce" z projektu: Sztuka w międzyczasie, 2012. Łódź, Polska. Fot. Archiwum FUF

 

Paulina Nawrot x Ola Adamczuk Wzrastasz 2015 Lodz Polska fot. G.Stezala 1

Paulina Nawrot & Ola Adamczuk - "Wzrastasz?", 2015, Łódź, Polska, fot. G.Stężała

 

Paulina Nawrot i Ola Adamczuk - Jonasz, 2015, Łódź, fot. Michał Sikora

Paulina Nawrot & Ola Adamczuk - "Jonasz", 2015. Łódź, Polska. Fot. Michał Sikora

 

Paulina Nawrot x Ola Adamczuk - bez tytułu, 2015, Łódź, source AFUF

Paulina Nawrot & Ola Adamczuk - bez tytułu, 2015. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Realizacje dla Urban Forms