OTECKI

Polska

Wojciech Kołacz aka Otecki na co dzień zajmuje się grafiką warsztatową i ilustracją. Od końca lat 90-tych ingeruje swoimi działaniami w przestrzeń miejską. Maluje murale, umieszcza prace papierowe wykonywane tradycyjnymi technikami graficznymi, przykleja niewielkie rzeźby. Wszystkie te działania są sposobem subtelnego wpisywania się w chaotyczną tkankę miasta. Jego dzieła - "miejskie opowieści”, stanowią swoistą reinterpretację ludowych podań, mitów i baśni o charakterze ponadczasowym.

Artysta jest absolwentem grafiki na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom u prof. Eugeniusza - Geta Stankiewicza oraz prof. Przemysława Tyszkiewicza). Prowadzi zajęcia z grafiki w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Stworzył prywatnie niewielką pracownię serigrafii.

Łódzki mural Oteckiego powstał w 2012 roku w ramach II edycji projektu Galeria Urban Forms. Można go obejrzeć na budynku przy ul. Rybnej 2/4

W 2014 roku Otecki stworzył we współpracy z Fundacją Urban Forms dwa murale: w Kostrzynie nad Odrą z inicjatywy Urzędu Miasta Kostrzyna oraz w Łęczycy w ramach Festiwalu Myślenia Projektowego.

 

Otecki - bez tytułu, 2012, Lodz, source AFUF

Otecki - bez tytułu, 2012. Łódź, źródło: Archiwum FUF

 

Otecki - bez tytułu, 2014, Łęczyca, source AFUF

Otecki - bez tytułu, 2014. Łęczyca, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Otecki - bez tytułu, 2014, Kostrzyn nad Odrą, source AFUF

Otecki - bez tytułu, 2014. Kostrzyn nad Odrą, Polska. Źródło: Archiwum FUF

Realizacje dla Urban Forms