OLA ADAMCZUK

OLA ADAMCZUK

Polska

Aleksandra Adamczuk, urodzona w 1987 roku w Tomaszowie Lubelskim, absolwentka Pracowni Kostiumu Teatralnego ASP. Zajmuje się teatrem, sztuką światła, street-artem, mozaiką oraz projektowaniem kostiumów. Wraz z pochodzącą z Trójmiasta Pauliną Nawrot tworzą zgrany duet realizujący projekty w przestrzeni miejskiej i lubujący się w niekonwencjonalnej grotesce. Ważny jest dla nich kontekst miejsca, dialog z odbiorcą i przyjaźń dająca synergię działaniu. 

Ich projekt "Sztuka w międzyczasie" (2012) realizowany dla Fundacji Urban Forms, polegający na artystycznej aranżacji kilku przystanków autobusowych w Łodzi, był częścią ich pracy dyplomowej na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. 

W 2015 roku Aleksandra Adamczuk i Paulina Nawrot zrealizowały mural "Wzrastasz?" na elewacji kamienicy przy ul. Żeromskiego 20, dedykowany charyzmatycznemu wychowawcy, wieloletniemu nauczycielowi w I LO im. M. Kopernika w Łodzi, harcerzowi, Januszowi Boisse "Blademu". Mural powstał z inicjatywy wychowanków "Bladego" i dzięki zorganizowanej przez nich społecznej zbiórce pieniędzy.

W 2015 roku Aleksandra Adamczuk i Paulina Nawrot wzięły udział w projekcie OFF Galeria, tworząc przy ul. Legionów 49 i 51 wspólne dzieło "Jonasz", nawiązujące do płótna Adama Muszki "Chederowe wspomnienia".

 

Ola Adamczuk x Paulina Nawrot - Poczuj lekkość (przystanek przy teatrze muzycznym i szpitalu)

Ola Adamczuk & Paulina Nawrot - "Poczuj lekkość" z projektu: Sztuka w międzyczasie, 2012. Łódź, Polska. Fot. Archiwum FUF

 

Ola Adamczuk x Paulina Nawrot Wzrastasz 2015 Lodz Polska fot. G.Stezala 2

Ola Adamczuk & Paulina Nawrot - "Wzrastasz?", 2015. Łódź, Polska. Fot. G.Stężała

 

Ola Adamczuk i Paulina Nawrot - Jonasz, 2015, Łódź, fot. Michał Sikora

Ola Adamczuk & Paulina Nawrot - "Jonasz", 2015. Łódź, Polska. Fot. Michał Sikora

 

Ola Adamczuk x Paulina Nawrot - bez tytułu, 2015, Łódź, source AFUF

Ola Adamczuk & Paulina Nawrot - bez tytułu, 2015. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

Realizacje dla Urban Forms