NESPOON

Polska

NeSpoon rozpoczęła tworzyć w przestrzeni publicznej 2009 roku. Tworzy sztukę pozytywną. Często poprzez swoje prace komentuje aktualne zjawiska socjologiczne, czy polityczne, które uważa za istotne. 

Najczęściej stosuje technikę odbitek tradycyjnych koronek wykonywanych ręcznie przez artystów ludowych, które wykonuje z gliny lub maluje na ścianach. To i biały spray to jej znaki rozpoznawcze. Artystka używa jednak różnych mediów, niektóre jej prace powstają z ceramiki i betonu, inne z włóczki. Piękne, koronkowe wzory, umieszczane często na brzydkich, dziurawych ścianach, upiększają kamienice i wnosi optymizm.

– Street-artem pasjonowałam się od dawna, dużo fotografowałam, ale jakoś nie widziałam się przemykającej ciemną nocą po opuszczonej bocznicy kolejowej z puszką farby. Nigdy nie szukałam takiej adrenaliny. Poza tym nie chciałam robić tego samego, co już robią inni. Pewnego dnia po prostu przyszło mi do głowy, żeby połączyć street art z moją drugą pasją, ceramiką – opowiada artystka. – Dlaczego koronki? Bo jest w nich ukryty uniwersalny kod czytelny na całym świecie. W każdej odnaleźć można pierwiastek harmonii, równowagi i naturalnego porządku. Czy nie tego właśnie wszyscy poszukujemy? – dodaje. 

 

We wrześniu 2017 była gościem Festiwalu Łódź 4 Kultur i stworzyła wspaniałą instalację. Jej dzieło można oglądać w podwórku Piotrkowskiej 3.   

NeSpoon Lodz 2017 ph Wojciech Jaskolski

NeSpoon. 2017 Łódź, Polska. Fot. Wojciech Jaskólski

NeSpoon2.Wroclaw.PL.2015.04

NeSpoon - 2015, Wroclaw, Polska.2015. Źródło: www.behance.net/NeSpoon

NeSpoon.Warsaw.PL.2009.01 2

NeSpoon - 2009. Warsaw, Polska. Źródło: www.behance.net/NeSpoon

NeSpoon.Bialystok.PL.02 2

NeSpoon - Bialystok,Polska. Źródłó: www.behance.net/NeSpoon

Realizacje dla Urban Forms