MONEYLESS

MONEYLESS

Włochy

Moneyless, to włoski artysta, którego sztuka jest interesującą mieszanką tradycyjnego graffiti i tzw. sztuki wysokiej. Pierwsze artystyczne kroki stawiał już w wieku trzech lat, kiedy rodzice pozwolili mu malować na ścianach własnego pokoju. Podążając tą wcześnie wytyczoną ścieżką, jako nastolatek współtworzył scenę graffiti w Toskanii. Kilka lat później rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Carrarze, które następnie kontynuował we Florencji. Działania podejmowane w ramach odmiennych konwencji artystycznych pomogły mu rozwinąć unikalny styl.

W swojej sztuce Moneyless dąży do maksymalnej prostoty poprzez czystą, minimalistyczną formę oraz oszczędny pod względem ekonomicznym proces tworzenia dzieła. Zarówno w pracach malarskich, jak i instalacjach, eksploruje zależność pomiędzy prostotą geometrycznego kodu a złożonością i nieoczywistością kryjących się za nim znaczeń. Jego wielowymiarowe, dynamiczne projekty – tworzone tak na budynkach w centrach miast, jak i na opuszczonych, niszczejących obiektach na peryferiach – zawsze wchodzą w dialog z architekturą oraz otoczeniem.

W Łodzi stworzył dzieło w ramach Festiwalu Łódź 4 Kultur 2017. Dzięki niemu w dosyć szarej dzielnicy naszego miasta pojawił się kolor! 

 

Moneyless Lodz 2017 ph Wojciech Jaskolski3

Moneyless - brak tytułu. 2017 Łódź, Polska. Fot. Wojciech Jaskólski

bang out festival lioni italy 2016

Moneyless - Bang out Festival Lioni, 2016, Włochy. Źródło: www.moneyless.it

 

muraliza cascais 2016

Moneyless - Muraliza Cascais, 2016. Źródło: www.moneyless.it

 

toz06 085

Moneyless - Tozeur, Tunezja. Źródło: www.moneyless.it

Realizacje dla Urban Forms