MAGDA ĆWIK

MAGDA ĆWIK

Polska

Magda Ćwik - Artystka multidyscyplinarna. Zdobyła dyplom z Malarstwa Abstrakcyjnego na Akademii Sztuk Pięknych w Rzeszowie, po ukończeniu studiów zamieszkała w Irlandii, gdzie rozpoczęła pracę jako projektant graficzny, jednocześnie eksperymentując z różnymi formami sztuki cyfrowej. Dzięki wrodzonej fascynacji malarstwem, zwróciła się jednak ku tworzeniu murali, swoje pierwsze prace namalowała w Dublinie i Barcelonie, od tego czasu najwięcej uwagi poświęca twórczości w przestrzeni publicznej.

Styl Magdy Ćwik to połączenie abstrakcyjnych kształtów wymieszanych z elementami ludzkiego fizys i wyrazistymi kolorami, które ożywiają prace artystki i nadają im własny, osobisty charakter. Skomplikowane figury zestawione z fragmentami twarzy są odzwierciedleniem nastrojów, uczuć i pragnień, odbiorcy mogą odnaleźć w nich wiele ukrytych znaczeń i odniesień do różnych artystycznych nurtów. Artystka wciąż rozwija swój warsztat i stara się przekraczać granice kreatywności.

Artystyczna działalność Magdy Ćwik była między innymi promowana przez jeden z najpopularniejszych streetartowych portali - I Support Street Art, jej mural pojawił się na liście 100 najlepszych prac roku 2018, pojawił się tam również wywiad z artystką. Mimo, iż większość jej prac powstało w Barcelonie, malowała też w kilku miastach Irlandii, w Portugalii oraz Francji, a ze swoimi wystawami odwiedziła Londyn i Dublin.

 

Magda Ćwik - "Dzieci i ryby glos maja", Warecka 1, Łódź, 2019, fot. Magda Ćwik

Magda Ćwik - "Dzieci i ryby glos maja", Warecka 1, Łódź, 2019, fot. Magda Ćwik

Mural Magdy Ćwik inspirowany postępującymi zmianami klimatycznymi powstał przy ul. Wareckiej 1 na ścianie budynku POKÓJ Spółdzielnia Elektrotechniczna, w ramach projektu Teofilów Mon Amour.