LUMP

Polska

Piotr Pauk aka Lump - szczeciński artysta, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Rysownik-samouk, w kręgach graffiti od 1999 roku. Używając technik mieszanych - od tych klasycznych po bardziej nowoczesne i nowatorskie - przedstawia swój utopijny świat, który jest odskocznią od pragmatycznej rzeczywistości. Działacz w przestrzeni miejskiej, malarz muralista, konstruktor instalacji przestrzennych, fotograf. Jego malarstwo ścienne i zewnętrzne wyraźnie inspirowane jest fantastyką, komiksem i malarstwem Ameryki Łacińskiej. Organizator i twórca szczecińskiej „Akcji muralizacji/ODBLOKOWANIE”. Często współpracuje z warszawskim duetem artystycznym – Sepe/Chazme. 

- Używam tego pseudonimu od dawna, Lump - swawolnik, hulaka, miejski włóczęga, który czerpie inspirację z miasta i jego mieszkańców - tłumaczy artysta. - Poruszając się po mieście, odkrywam różne ciekawe miejsca. Na co dzień w zamkniętej przestrzeni samochodów je pomijamy. Za kółkiem patrzymy tylko przez szybę, w tym pośpiechu nie czujemy miasta. [cytat za: www.gs24.pl/turystyka/art/5460014,street-art-w-szczecinie-murale-lumpa-bija-w-szarosc,id,t.html]

Łódzki mural Lumpa "Czas pożarł nas", usytuowany przy ul. Wólczańskiej 109, powstał w 2012 roku w ramach II edycji projektu Galeria Urban Forms.

 

Lump - Czas pożarł nas, 2012, Łódź, fot. M. Sikora

Lump - "Czas pożarł nas", 2012. Łódź, Polska. Fot. M. Sikora

 

Lump - bez tytułu, 2015, Szczecin, source szczecin.naszemiasto.pl

Lump - bez tytułu, 2015. Szczecin, Polska. Źródło: szczecin.naszemiasto.pl

 

Lump - bez tytułu, Szczecin, Polska. Fot. Nortus

Lump - bez tytułu, Szczecin, Polska. Fot. Nortus

Realizacje dla Urban Forms