KLONE YOURSELF

KLONE YOURSELF

Izrael

Urodził się w Charkowie na Ukrainie. Jako młody chłopak przeniósł się wraz z rodziną do Izraela. Mieszka obecnie w Tel Awiwie. Jak większość zaczynał od tworzenia graffiti, tagując mierzył się z własnymi, często niełatwymi, doświadczeniami związanymi z nowym otoczeniem. Te artystyczne interwencje w przestrzeni miasta pozwalały ją oswajać i przekształcać w bardziej zrozumiałe i przyjazne miejsce. Styl Klone ewoluował w procesie stopniowego przenoszenia punktu ciężkości z tego, co uwewnętrznione i psychologiczne na to co zewnętrzne, społeczne i polityczne. 

Artysta w swoich dziełach czerpie zarówno z historii sztuki, jak i z lokalnych zasobów symbolicznych, ikonograficznych i językowych. Poprzez sztukę odnosi się do szeroko rozumianego dyskursu przynależności i eksploruje złożone związki pomiędzy tym, co uniwersalne a regionalne, naturalne a kulturowo zdeterminowane, osobiste a intersubiektywne. Nie wszystkie prace Klone tworzone są legalnie – można spotkać jego dzieła w wielu różnych miastach w Izraelu, Niemczech, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie.

W sierpniu 2017 roku Klone był jednym z 4 artystów pracujących na Starym Polesiu w Łodzi w ramach projektu ‚Off Galeria 2.0’.

 

052 Klone Midnight Lovers 2017. Lodz Polska. Fot. P. Trzezwinski

Klone Yourself - "Midnight Lovers" 2017. Łódź, Polska. Fot. P. Trzeźwiński

 

054 Klone Midnight Lovers 2017. Lodz Polska. Fot. P. Trzezwinski

Klone Yourself - "Midnight Lovers" 2017. Łódź, Polska. Fot. P. Trzeźwiński

 

klone Berlin 2012 2

Klone Yourself- 2012. Berlin, Niemcy. Źródło: www.kloneyourself.com

 

Work KuliAlma Bar1

Klone Yourself - Źródło: www.kloneyourself.com

 

Ethernal float photo by Eldad Carin 2013

Klone Yourself- "Ethernal float" 2013, Izrael. Źródło: www.kloneyourself.com

Realizacje dla Urban Forms