KASIA BRESKA

KASIA BRESKA

UK

Kasia Breska – absolwentka biologii środowiskowej na Uniwersytecie w Toruniu i Akademii Sztuk Pięknych w Bradford, obecnie mieszka i tworzy w Leeds. Jest członkinią grupy artystycznej East Street Arts, a w kręgu jej zainteresowania są działania artystyczne w przestrzeni publicznej, postrzeganej, jako miejsce relacji pomiędzy architekturą i człowiekiem. W swoich projektach inspiruje się geometrią i specyficznym językiem prostych znaków graficznych. Zawsze rozpatruje  specyfikę miejsca od strony architektury, ale też historii i kultury, opowiadanej przez mieszkańców. Zwraca uwagę na elementy zastane, dużo fotografuje, przygląda się detalom. Wiedzę o miejscu poszerza patrząc na mapy, plany przestrzenne i co jest najważniejsze, przebywając przez pewien czas w danym miejscu, dzięki czemu, jak twierdzi – chłonie jego właściwości.

Tak było i w przypadku festiwalowego projektu – Kasia Breska przyjechała do Łodzi pod koniec czerwca, żeby poznać okolicę i poczuć jej ducha, tak, by powstający  mural jak najpełniej oddawał podkreślaną przez festiwal wielokulturowość i przestrzeń dialogu przeniesioną na język kreatywny. 

Na zaproszenie Festiwalu Łódź Czterech Kultur na ścianie budynku przy ulicy Jaracza 20 powstał autorski mural " Łódzkie totemy". 

Kasia Breska Lodzkie totemy Lodz Poland fot Mikolaj Zacharow

Kasia Breska - "Łodzkie totemy" 2017 Łódź, Polska. fot Mikolaj Zacharow

www.pencilboxgirl.blog.co.uk 03

Kasia Breska - "City less grey" 2016 Leeds, UK. Źrodło: www.pencilboxgirl.blogspot.co.uk/

 

Realizacje dla Urban Forms