IVAN NINETY

IVAN NINETY

Rosja

Ivan Ninety urodzony w niewielkim rosyjskim miasteczku Protvino położonego w obwodzie moskiewskim. Już w wieku 16 lat zainteresował się street artem, zaczynając – jak wielu artystów – od tagowania. Dopiero po jakimś czasie przyszło zainteresowanie innymi formami sztuki takimi jak malarstwo wielkoformatowe, kolaże, rzeźba czy fotografia.

W swoich pracach widać połączenie geometrycznej abstrakcji z figuratywnym realizmem. Techniką, którą wykorzystuje najchętniej jest kolaż, która – jak sam mówi – „jest potężnym narzędziem, ponieważ ostateczny efekt zawsze jest inny”. Często do swoich instalacji wykorzystuje stare, niepotrzebne przedmioty – porzucone zabawki, instrumenty, narzędzia i inne obiekty, których tekstura odzwierciedla upływ czasu.

Ivan Ninety  jest jednym z czterech artystów współtworzących projekt "Off Galeria 2.0". W sierpniu 2017 roku wspólnie z niemieckim artystą Johannesem Mundingerem sworzył mural na Starym Polesiu. Ich dzieło o nazwie "Still Life with Adler" inspirowane było twórczością Jankiela Adlera.

 

059 Johannes Mundinger Ivan Ninety bez tytulu 2018. Lodz Polska. Fot. P. Trzezwinski

Ivan Ninety Johannes Mundinger - "Still life with Adler" 2016. Łódź, Polska. Fot. P. Trzeźwiński

ivan

Ivan Ninety - "Wood airship" 2017. Źródło: www.behance.net/ninetyclouds

 

protvino rosja

Ivan Ninety - "Counterculture" 2016, Protvino, Rosja.. Źródło: www.behance.net/ninetyclouds

random composition

Ivan Ninety - "Random compositions" series of installations 2015. Źródło: www.behance.net/ninetyclouds

Realizacje dla Urban Forms