HYURO

Argentyna


 

Pozbawione soczystych barw, za to bardzo intymne, choć wielkoformatowe – to dzieła Hyuro, argentyńskiej artystki tworzącej w całej Europie murale w bardzo charakterystycznym stylu. Mieszkająca obecnie w Walencji, znana jest z charakterystycznych czarno-białych murali, obrazów i rysunków. Zaczynała od malarstwa sztalugowego, które, po spotkaniu z artystą o pseudonimie Escif, porzuciła dla street artu. Ma w dorobku ogromną liczbę murali w całej zachodniej Europie, zwłaszcza w Hiszpanii. Hyuro udało się zdobyć wyjątkową pozycję w środowisku street art dzięki unikalnemu stylowi, stanowiącemu mieszankę polityki i surrealistycznej wrażliwości rodem z marzeń sennych. W swoich pracach Hyuro często przedstawia także zwykłe kobiety. Jej prace są szalenie intymne, jakby artystka używała ściany, jak lustra.

Jak sama mówi, na razie nie jest gotowa, żeby definiować swoją pracę. Większość inspiracji czerpie z codziennego życia i własnych doświadczeń. – Zaglądam w siebie i próbuję analizować. Zwyczajne obawy, lęki, pytania o tożsamość, wolność – to mnie interesuje i to przekładam na język sztuki – mówi w wywiadach.

 

We wrześniu 2017 roku była częścią Festiwalu Łódź 4 Kultur i stworzyła niesamowity wielkoformatowy obraz na ścianie przy ulicy Cmentarnej 3a.

 

 DSC 0070

Hyuro - 2017. Łódź, Polska. Fot. Hyuro

fot. aruallan 683x1024

Hyuro - 2017. Oostende, Belgia. Źródło: Hyuro

fot. hyuro 1024x685

Hyuro- "Autogestione" 2016. Rzym, Włochy. Fot. Hyuro

 

fot2. hyuro 1024x727

Hyuro - Walencja, Hiszpania. Fot. Hyuro

Realizacje dla Urban Forms