GREGOR

Polska

Grzegorz Gonsior aka GREGOR - na co dzień projektant mody, absolwent łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, tworzący również obrazy w przestrzeni miejskiej. Laureat wielu nagród w dziedzinie mody, z czego najważniejsza to Złota Nitka 2008 w kategorii Premiere Vision za kolekcję BUFFO BUFFALO BOMBAST. Finalista Usedome Fashion Batlic Award 2008 w kategorii Ceremonia-Couture.

W swojej ulicznej twórczości posługuje się przede wszystkim oszczędną, wręcz szkicową formą malarską redukując gamę kolorystyczną swoich prac do 3-4 podstawowych kolorów. Elementem znamiennym dla twórczości Gregora jest przede wszystkim niezliczona, wręcz „kipiąca” liczba szczegółów, które układają się na jego pracach w większe kompozycje. Obrazy Gregora najciekawiej współgrają z surowymi, chropowatymi powierzchniami ścian, niejako dostrajając się do wizerunku danej przestrzeni.

Nieistniejący już łódzki mural Ciah Ciah i Gregora powstał w 2010 roku przy ul. Lipowej 44 w ramach pierwszego projektu FUF "Lipowa 2010. Reaktywacja", finansowanego z grantu Fundacji Akademii Orange, zrealizowanego w partnerstwie z Radą Osiedla Stare Polesie oraz Szkołą Podstawową nr 26. Praca została usunięta w trakcie późniejszego remontu.

W lipcu 2010 roku powstaje mural Gregora, będący częścią łódzko-stuttgarckiego projektu Twin2Win promującego kulturę alternatywną. Mural można oglądać przy ul. Jaracza 59.

Kolejny (również nieistniejący już) mural Gregora - tym razem we współpracy z Krikiem powstał w 2011 roku przy ul. Pogonowskiego 27 - poza Galerią Urban Forms.

Na łódzkiej ścianie przy Al. Piłsudskiego 135 (elewacja oraz klatka schodowa klubu Bajkonur) nadal można oglądać mural namalowany przez Gregora i Krika w 2011 roku dla Fundacji Urbana Forms i współpracującej z nią Fundacji Boudewijna Brandsa.

w 2013 roku w ramach III edycji Festiwalu Galeria Urban Forms powstaje mural Gregora przy ul. Wólczańskiej 159, a w 2014 artysta tworzy na Starym Rynku aranżacje przestrzenną w ramach projektu RestArt - wydarzenia towarzyszącego IV edycji Festiwalu Galerii Urban Forms.

 

Gregor Ciah Ciah - bez tytułu, 2010, Łódź, source AFUF

Gregor & Ciah Ciah - bez tytułu, 2010. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Gregor - bez tytułu, 2010, Łódź, Polska, source AFUF

Gregor - bez tytułu, 2010. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Gregor x Krik - bez tytułu, 2011, Łódź, Polska, source AFUF

Gregor & Krik - bez tytułu, 2011. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Gregor bez tytulu 2011 Lodz Polska source AFUF bajkonur detal

Gregor & Krik - bez tytułu, 2011. Detal na elewacji klubu Bajkonur, Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

 

Gregor - bez tytułu, 2013, Łódź, Polska, source AFUF 2

Gregor - bez tytułu, 2013. Łódź, Polska. Źródło: Archiwum FUF

Realizacje dla Urban Forms