Transatlantyk 2016, czyli Urban Forms na fali

Transatlantyk 2016, czyli Urban Forms na fali

Fot. Wikimedia Commons

Festiwal Transatlantyk to "wybitne światowe kino i muzyka", w tym roku uświetnili go również artyści współpracujący z Fundacją Urban Forms, którzy ozdobili Łóżkotekę na Piotrkowskiej.

Zanim artyści rozpoczęli wielką metamorfozę ściany Łóżkoteki, stanęli przed zadaniem stworzenia projektu, który wpisuje się w koncepcję jednego z artystów zaproszonych do współpracy – Sebastiana Bożka,  malarza poszukującego rozwiązań na styku malarstwa, działań przestrzennych i instalacji. Interpretacji artystycznych pojawia się sporo, ponieważ koncepcja, którą stworzył Sebastian Bożek na długości całej zachodniej ściany wywołuje u widza wiele skojarzeń związanych z podróżą, nowym światem czy odyseją. Zbiorowe dzieło na ścianach Łóżkoteki ma nawiązywać do motywu przewodniego Festiwalu Transatlantyk i powieści Witolda Gombrowicza o tym samym tytule. 

Dzięki temu, że prace artystyczne odbywały się na ulicy Piotrkowskiej, gdzie jest duże natężenie przechodniów, rowerzystów, turystów, przy pracujących artystach zatrzymywało się wiele osób. Zgłosiło się też do nas wielu młodych artystów, którzy zadeklarowali chęć pomalowania drzwi i otrzymali taka możliwość. W efekcie spontanicznie do prac artystycznych przyłączyli się dodatkowi artyści, a my, jako Fundacja, odkryliśmy kilka nowych łódzkich talentów. 

Artyści zaproszeni do projektu: Sebastian Bożek, Meisal461, Piotrek „Chrzan” Chrzanowski, Kasia Zielińska, Kevin, Zadek, Paulina Nawrot, Kacper Ogień, Egon Fietke, Przemek Hoffer, Mróz, Pola, Roxi, Andrzej Po prostu, Wyczes, Chro, Ola Adamczuk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mecenat nad całym wydarzeniem objęła firma PORTA KMI POLAND.