Powrót do przeszłości z muralem TOPE "Forever young"

Powrót do przeszłości z muralem TOPE "Forever young"

fot. Piotr Miłek

Kultowy już Fiat 126p doczekał się w Łodzi własnego muralu.

Dzięki inicjatywie Piotra Miłka z Łódzkiej Organizacji Turystycznej, który sam posiada malucha i jest wielkim miłośnikiem takich pojazdów, udało się zrealizować nasz najnowszy projekt. W podwórku Piotrkowskiej 217 lokalny artysta o pseudonimie TOPE namalował mural zatytułowany „Forever young”, który przywodzi na myśl „stare dobre czasy” nie tylko pasjonatom Fiatów 126p.

Dzieło powstało w nieprzypadkowym czasie – jest to jeden z elementów zlotu zorganizowanego z okazji 20 rocznicy zakończenia produkcji Fiata 126p, który od 10 lat jest obowiązkowym punktem w kalendarzu kierowców Maluchów. Zlot, którego inicjatorem jest Paweł Kawiński przyciąga setki osób, zarówno właścicieli Fiatów jak i turystów, czy Łodzian. W planach organizacji imprezy jest również przejazd delegacji samochodów przez strefę Piotrkowska 217 i wspólne fotografie.

W przygotowanie muralu zaangażowało się kilka podmiotów: Fundacja Urban Forms jako pomoc w sprawach artystycznych, umówienie artysty i opieka merytoryczna, strefa Piotrkowska 217 – udostępnienie ściany, pomoc finansowa oraz dalsza współpraca w tworzeniu miejsca przyjaznego pasjonatom Małych Fiatów, artysta T.O.P.E. – autor i realizator projektu, klub Łódzkie Maluchy oraz społeczność łódzkich miłośników Fiata 126p, która zaoferowała wsparcie finansowe oraz dopingowała przy realizacji muralu. 

 

TOPE - "Forever young", Piotrkowska 217, Łódź, 2020, fot.TOPE

TOPE - "Forever young", Piotrkowska 217, Łódź, 2020, fot.TOPE

Mamy nadzieję, że miejsce powstania muralu stanie się punktem spotkań łódzkich miłośników Fiatów 126p i rozbudzi sentyment tych, którzy Maluchy pamiętają z dzieciństwa.