Podwójnie australijski akcent na Zarzewie!

Podwójnie australijski akcent na Zarzewie!

Ambasada Australi zdecydowała się wesprzeć projekt "Drugie życie murali" na Zarzewie.

Powstałe w 2014 roku murale na wieżowcach przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi uległy zniszczeniu. Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców budynków Fundacja Urban Forms zdecydowała się podjąć wyzwania renowacji tych wielkoformatowych dzieł sztuki. Ze względu na wysokie koszty takiego przedsięwzięcia Fundacja nie tylko stworzyła kampanię crowdfundingową, ale też zwróciła się o pomoc finansową do różnych instytucji. 

Jako pierwsza, do wspierających projekt odnowy murali na Zarzewie dołączyła Ambasada Australii. Dlaczego akurat tego państwa? Już w czerwcu Łódź odwiedzi wybitny australijski artysta Guido van Helten, który stworzy w  miejsce zniszczonych dzieł dwa zupełnie nowe, bazujące na lokalnych historiach murale. Ze względu na pochodzenie artysty i wydźwięk najnowszego projektu Fundacji Urban Forms, Ambasada Australii zdecydowała się wesprzeć artystyczną inicjatywę i pomóc tchnąć nowe życie w ściany Zarzewskich wieżowców. 

Warto wspomnieć, że również w czerwcu, w ramach Łódzkich Spotkań Baletowych, nasze miasto odwiedzi Sydney Dance Company - jak widać Ambasada Australii ma w obszarze kultury i sztuki duże pole do popisu! 

 

Guido van Helten, Rzym, Włochy, 2015, fot. Guido van Helten

Guido van Helten, Rzym, Włochy, 2015, fot. Guido van Helten