Plażowicze w Wodnym Raju

Plażowicze w Wodnym Raju

fot. Klaudia Funkiewicz

Klaudia Funkiewicz ożywiła ściany odkrytej pływalni Wodny Raj.

Klaudia Funkiewicz to absolwentka wydziału architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2014 roku uzyskała dyplom licencjacki w specjalności: projektowanie scenografii. W 2017 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra sztuki w specjalności: projektowanie wystaw i targów.

Po zakończeniu studiów Klaudia Funkiewicz zajęła się malarstwem akrylowym. Głównym tematem jej twórczości jest portret w stylistyce łączącej stare ze współczesnym. Inspiracją do tworzenia jej ostatnich pracy, były filtry z popularnych aplikacji typu Snapchat i Instagram.

W swoim portfolio ma takie wystawy, jak "Charaktery" zorganizowana przez Dom Literatury w Łodz, czy "Filtry- edycja obrazu" w galerii El Art należącej do Rynku Sztuki w Łodzi, jej obrazy można było oglądać także na Art Fresh Festival w hotelu Sheraton w Warszawie. 

We współpracy z Fundacją Urban Forms stworzyła mural na terenie pływalni Wodny Raj przy ul. Wiernej Rzeki 2. W roku 2019 nie udało się go ukończyć, jednak tej wiosny w końcu się udało! 

 

Zachęcamy do wodnego szaleństwa w Wodnym Raju w towarzystwie ściennych plażowiczów ;) 

Klaudia Funkiewicz, Wodny Raj, ul. Wiernej Rzeki 2, Łódź 2020, fot. K.Funkiewicz

Klaudia Funkiewicz, Wodny Raj, ul. Wiernej Rzeki 2, Łódź 2020, fot. K.Funkiewicz