Nowe tablice informacyjne na muralach

Nowe tablice informacyjne na muralach

Paola Delfin "Leczenie", Archiwum UF

Dzięki dofinansowaniu z programu Mikrogranty "Łódzkie na plus" 2019 dziesięć łódzkich murali zostanie uzupełnionych o tablice informacyjne.

W ramach projektu „Jak to z muralem było. Tablice na muralach jako narzędzie informacji, edukacji, identyfikacji, integracji i poznawania miasta” na 10 łódzkich muralach zostaną umieszczone tablice edukacyjne.

Będą one zawierać, prócz podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko lub pseudonim autora, rok powstania, wymiary obrazu i technika, także rozbudowaną informację o autorze, koncepcji muralu i okolicznościach jego powstania.

W opracowywaniu treści, a następnie montażu tablic skorzystamy ze wsparcia mieszkańców budynków z muralami. Projekt będzie realizowany od 1 XI do 8 XII.

Tablice zostaną umieszczone na muralach zlokalizowanych w Łodzi, pod następującymi adresami:

1. Morcinka 2 – Guido van Helten

2. Morcinka 4 – Guido van Helten

3. Warecka 1 – Magda Ćwik „Dzieci i Ryby głos mają”

4. Pomorska 84 – Viktor Puzin „Ekstremalna Objętość”

5. Pomorska 93 – Awer „Anatomia szczęśliwych chwil”

6. Młynarska 2 – Stormie Mills „Dziękuję”

7. Jaracza 20 – Opiemme „Taurus”

8. Nowa 3 – Sebastian Bożek „Ciągłe miasto”

9. Jana Brzechwy 5 – Paola Delfin „Leczenie”

10. Wiernej Rzeki 2 – Raku, Bary, Sainer, Bezt

 

Więcej informacji znajdziecie na naszym Facebooku a także na plakatach, które pojawią się w miejscach realizacji projektu. Można też dzwonić do biura Fundacji pod numer 501 139 892.

 

Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

 

plik 4bcb97c994aed6fa1f56e68b9a66fcce589474