Nie będzie muralu na akademiku Basecamp przy ul. Rewolucji 1905 r

Nie będzie muralu na akademiku Basecamp przy ul. Rewolucji 1905 r

Astro to francuski artysta specjalizujący się w muralach 3D, niestety jego projekt nie przypadł do gustu zarządowi BaseCamp Student.

Fot. Streetart.Today

Do niedawna ważyły się losy muralu na ścianie akademika BaseCamp przy ul. Rewolucji 1905 r., jednak ostatecznie właściciel budynku zrezygnował z umieszczenia na elewacji wielkoformatowego malowidła. Zarząd BaseCamp Student nie zaakceptował nowego projektu autorstwa artysty z Francji o pseudonimie Astro i wycofał się z umowy.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami mural na akademiku BaseCamp miał wykonać niemiecki artysta o pseudonimie 1010. Jednakże w dniu jego przyjazdu (11 lipca) otrzymaliśmy informację, że zachorował i w tym sezonie nie będzie mógł zrealizować w Polsce swojej pracy. Niezwłocznie znaleźliśmy kolejnego twórcę, który zmienił plany wakacyjne, żeby zrobić mural w Łodzi i niemal natychmiast przesłał 6! wyjątkowych projektów. Już się wydawało, że będziemy mieć w naszym mieście kolejne spektakularne dzieło 3D, jednak wczoraj otrzymaliśmy informację, że zarząd obiektu, czyli BaseCamp Student negatywnie zaopiniował projekt murala i zrezygnował z jego wykonania.

Decyzja ta jest dla nas niezrozumiała, bowiem zarówno artysta, jak i projekt są w tej samej stylistyce 3D, co poprzednia propozycja i odwołują się (jak chciał właściciel obiektu) zarówno do tradycji łódzkiej awangardy, jak i historii miejsca. Od wczoraj szukamy możliwości zrealizowania projektu w innej lokalizacji jeszcze w tym miesiącu. Jeśli się to nie uda, Astro będzie gościem naszego festiwalu w przyszłym roku.