Lodz of Eggs - VIDEO

Lodz of Eggs - VIDEO

Podczas Festiwalu „Energia Miasta 2016” włoski artysta Opiemme zrealizował artystyczny performans, w którym aktywnie uczestniczyła społeczność lokalna. Zapraszamy do obejrzenia video dokumentującego ten ciekawy projekt.

Obejrzyj film

Naniesiony na ścianę przy ul. Jaracza 20 napis WINA został pokryty kolorową farbą przez mieszkańców Łodzi, którzy rzucali przygotowanymi wcześniej jajami wypełnionymi farbą. Ta akcja to jednak coś więcej niż akt legalnego wandalizmu.

Po zakończeniu happeningu Opiemme namalował minimalistyczny mural przedstawiający konstelację Taurus. Stygmatyzujące słowo WINA zostało zastąpione przez napisy o pozytywnym wydźwięku – angielskie DESTINY oraz polskie MOŻLIWOŚCI. To artystyczne wydarzenie, jak i samo dzieło, zostało zainspirowane historią oraz współczesnością kwartału Włókiennicza. To obszar w centrum miasta, który obecnie zmaga się z licznymi problemami społeczno-ekonomicznymi, a już wkrótce podlegać będzie intensywnym zmianom w ramach procesu rewitalizacji. Konstelacja Byka symbolizuje tkwiącą w naturze siłę, przemianę, odrodzenie, odzyskiwanie witalności. Nawiązuje również do postaci najsłynniejszego łódzkiego architekta – urodzonego w maju i zamieszkującego przy ul. Włókienniczej Hilarego Majewskiego.

Zobacz więcej