Trzecia międzynarodowa Konferencja "Aesthetic Energy of the City. Urban Polarities" rozpocznie się już 25 października w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Lindleya 3/5.
Celem tegorocznej konferencji jest krytyczne zbadanie roli sztuki miejskiej i urbanistyki w kształtowaniu sfery publicznej. Temat Konferencji to "Urban Polarities", czyli miejska polaryzacja, co ma na celu poszerzenie dyskusji o estetycznych doświadczeniach miasta i roli różnych form miejskiej kreatywności, jak street art, sztuki piękne, architektura i zieleń, w procesach rewitalizacji miast i przekształceniach przestrzeni miejskich.
Obrady konferencji są otwarte, zapraszamy do zapoznania się z programem: http://aecity.uni.lodz.pl/programme/.
W ramach Konferencji serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu "Regarding Neighbourhood", które odbędzie się 25 października 2018 r. o godz. 18.00. Będzie to wieczór kończący pierwszy dzień obrad Konferencji.
W programie wieczoru:
I. Wystawa przygotowana przez prof. Antonio Remesara z Centrum Badań Miejskich Uniwersytetu w Barcelonie: "Dwadzieścia lat pracy z sąsiadami", poświęcona wieloletniej współpracy naukowców, aktywistów i mieszkańców dzielnicy Bon Pastor w Barcelonie. Ekspozycja składa się z 17 paneli pokazujących kompleksową dokumentację przemian historycznych, społecznych, kulturowych i krajobrazowych.
II. Wykład wraz z kolacją "Style życia i miasta" (Spojrzenie z perspektywy zwyczajów kulinarnych na kulturę Starożytnego Bizancjum) przygotowany przez prof. Macieja Kokoszkę z Centrum Ceraneum UŁ. Spotkanie przybliży starożytne procedury i smaki opisane w starożytnych traktatach: Anthimus, De observatione ciborum; Apicius, De re couquinaria libri X; Oribasius, Collectiones medicae.
Liczba miejsc jest limitowana. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału na adres konferencji aestheticenergycity@uni.lodz.pl do 18 października 18.10.2018 oraz dokonanie wpłaty na konto konferencji http://aecity.uni.lodz.pl/fees-accomodation/ lub bezpośrednio do organizatorów http://aecity.uni.lodz.pl/committee/ w wysokości 40 zł.
Współorganizatorzy wydarzenia: Fundacja Urban Forms, Ceraneum i Universitat de Barcelona.