Dzień Świętego Patryka z muralem "last minute".

Dzień Świętego Patryka z muralem "last minute".

Artystka z Irlandii miała stworzyć na OFFie mural z okazji Dnia Świętego Patryka ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany. W ostatniej chwili Friz udało się stworzyć niewielką pracę z przekazem.

Friz, OFF Piotrkowska, 2020, fot. Bianka Konors

Friz, czyli Marian Noone, to pochodząca z Irlandii Północnej artystka tworząca obrazy zarówno w przestrzeni publicznej, jak i cyfrowej, wirtuozka sprayu. Prace artystki przedstawiają zazwyczaj silne postacie kobiecie inspirowane irlandzką i celtycką mitologią, a także dzika fauną. Obrazy tworzone przez Friz można uznać za studium tożsamości: kim jesteśmy, skąd pochodzimy i jakie są nasze relacje ze światem przyrody wokół nas.

Wraz z OFF Piotrkowska Center od paru miesięcy przygotowywaliśmy się do świętowania Dnia Świętego Patryka, niestety sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że byliśmy zmuszeni odroczyć plany na namalowanie większego muralu, a artystka musiała czym prędzej wracać do Irlandii. W ostatniej chwili przed ewakuacją Friz udało się namalować niewielki mural na jednej ze ścian OFFa z nadzieją, że odwiedzi nas w przyszłym roku.

Pierścień Claddagh przedstawiający dłonie trzymające serce w koronie, to tradycyjny irlandzki symbol przyjaźni, lojalności i miłości.

Bardzo dziękujemy OFF Piotrkowska i OPG Property Professionals za miłą współpracę i zrozumienie oraz Boutique Hotels za zapewnienie noclegu naszej artystce :)