Wystarczy kliknąć w link!
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowym doświadczeniu, które przeżyjecie nie wychodząc z domu! Wystarczy smartfon z dostępem do internetu. Z własnej kanapy zwiedzicie ulubione murale łodzian, dowiecie się kilku ciekawostek zza kulis tworzenia murali, a także będziecie mogli wziąć udział w mini quizie wiedzy o ściennych malowidłach!
Już w poniedziałek, 8 czerwca udostępnimy Wam link, dzięki któremu uzyskacie dostęp do całkowicie darmowego wirtualnego spaceru szlakiem murali w aplikacji Tropiciel.
Impulsem do stworzenia wirtualnego spaceru z przewodnikiem szlakiem murali był podyktowany kwarantanną zakaz wychodzenia z domu. Nasz połączony z grą spacer to idealna forma spędzania czasu, podczas której siedząc na kanapie możemy zwiedzać najciekawsze atrakcje Łodzi, jednocześnie współzawodnicząc z innymi. Ale dziś, kiedy kolejne ograniczenia są odwoływane spacer można odbywać w realu, korzystając z możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość (Augumented Reality – AR).
Uczestnik spaceru uzyska dostęp do ekskluzywnych, nie publikowanych nigdzie indziej informacji, materiałów i multimediów. Każdy mural został na użytek tego przedsięwzięcia opisany w taki sposób, w jaki są opisywane dzieła z obszaru tzw. sztuki wysokiej, tzn. twórca, wymiary, technika, rok powstania, lokalizacja. Spacerującym wirtualnie towarzyszyć będzie przewodnik współpracujący z Fundacją Urban Forms, co zagwarantuje przekaz zawierający nie tylko zwyczajowe informacje o dziele i twórcy, ale też anegdoty i nieznane konteksty jego powstawania. Do celów projektu zostały wykonane zdjęcia 360 stopni i z drona pozwalające obejrzeć każdy mural nie tylko, jakby się stało obok niego ale też z lotu ptaka. Wykorzystanie technologii Street View i Gigapixel pozwoli odbiorcy uchwycić dzieło w bardzo wysokiej rozdzielczości zapewniając wyjątkowe wrażenia podczas powiększania obrazu. Jest to atrakcyjne nawet dla tych, którzy spacer odbędą w realu.
Spacer został opracowany i udostępniony w ramach programu Łódzkiego Centrum Wydarzeń „Kulturgranty” przez Fundację Urban Forms we współpracy z firmą eDialog.