Aktualności

Rezydencja Kasi Breski

Podczas Festiwalu Urban Forms 2018 gościliśmy w naszej siedzibie wyjątkową artystkę - Kasię Breskę. Od niedawna jej wszystkie projekty można podziwiać i śledzić na stronie http://breskastudio.org/

fot. Paweł Trzeźwiński

Zobacz więcej

Adam i Ewa na kampusie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Od jakiegoś czasu można już w pełnej krasie podziwiać najnowszy mural autorstwa Piotrka Chrzanowskiego dla Uniwersytetu Medycznego.

fot. Paweł Trzeźwiński

Zobacz więcej

Spotkanie informacyjne Urban Forms i ASP w Łodzi

Płótno? ETAM, maluj murale!

W środę, 24 października odbędzie się spotkanie informacyjne z Fundacją Urban Forms dla studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Zobacz więcej

Konferencja "Aesthetic Energy of the City. Urban Polarities"

Trzecia międzynarodowa Konferencja "Aesthetic Energy of the City. Urban Polarities" rozpocznie się już 25 października w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Lindleya 3/5.

Zobacz więcej

Bombowy mural na Bałutach

Grecki artysta o pseudonimie INO ozdobił jeden z bałuckich bloków swoją nową interpretacją tytana Atlasa, a to wszystko z okazji jubileuszu Klubu Sportowego Budowlani.

fot. INO

Zobacz więcej

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Zaczarujmy Łódź sztuką wspierając lokalne inicjatywy!

Zobacz więcej

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do podziwiania zdjęć przesłanych do konkursu.
Fot. Paweł Trzeźwiński

Zobacz więcej

Nowa instalacja na XIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi

Mozaika autorstwa włoskiego artysty o pseudonimie Mondo Scara ozdobiła fasadę XIII LO.
Fot. Paweł Trzeźwiński

Zobacz więcej

Nie będzie muralu na akademiku Basecamp przy ul. Rewolucji 1905 r

Astro to francuski artysta specjalizujący się w muralach 3D, niestety jego projekt nie przypadł do gustu zarządowi BaseCamp Student.

Fot. Streetart.Today

Zobacz więcej

Wycieczki szlakiem murali i 100 lat niepodległości Łodzi

fot. Wojciech Jaskólski

Zobacz więcej

Urban Forms Festival

Tegoroczną edycję festiwalu odwiedzą znakomici twórcy z Włoch, Hiszpanii, Rosji i Niemiec, którzy stworzą m.in. pierwsze w Łodzi murale 3D. W Festiwalu wezmą również udział uzdolnieni młodzi łódzcy artyści, którzy zaaranżują ściany przejścia podziemnego przy Atlas Arenie oraz pomalują tramwaj. Festiwal to nie tylko murale, ale również warsztaty, projekcje i wycieczki szlakiem nowopowstałych dzieł.

Zobacz więcej

"Aesthetic Energy of the City" już po raz trzeci

"Aesthetic Energy of the City. Urban Polarities" to międzynarodowa konferencja współorganizowana przez Fundację Urban Forms, Uniwersytet Łódzki i Instytut Filozofii UŁ. Zapraszamy do zgłaszania wystąpień!

Zobacz więcej

Cif. Witaj, Piękna Polsko!

W przyjaznych i zadbanych miejscach żyje się lepiej. Jeśli zależy Wam na tym, żeby Wasze miasto/dzielnica/osiedle stawały się coraz piękniejsze, zachęcamy do zgłaszania brudnych, zaniedbanych miejsc w akcji Cif. Witaj, Piękna Polsko!, którego jesteśmy Partnerem.

Zobacz więcej

Alfabet Dialogu 2017

W tym roku sztuka miejska była istotną częścią Festiwalu Łódź 4 Kultur. Podjęliśmy współpracę z twórcami, którzy nie tylko na poziomie formy, ale i artystycznego credo kreują własne światy i poszukują nowego, oryginalnego języka wyrazu...

Zobacz więcej

Życzenia Świąteczne

Najserdeczniejsze życzenia świąteczne! Kreatywnego Nowego Roku!

Zobacz więcej

Off Galeria na Polesiu - zakończenie projektu

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Projekt Off Galeria 2.0 też. Serdecznie dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i bezcenny dla nas Państwa udział w całym cyklu spotkań!
Załączamy zdjęcia z finisażu w Muzeum Miasta Łodzi. A wkrótce szersza relacja dotycząca Off Galerii.

Zobacz więcej

Wstążki na Starym Rynku

Instalacja ze wstążek jest pomyślana przez artystę Jerzego Janiszewskiego, jako autorski projekt dedykowany Miastu Łódź i scenografia dla organizowanych na Starym Rynku uroczystości z okazji Urodzin Łodzi.

Zobacz więcej

Konkurs na mural

Z okazji 20. urodzin zakładu produkcyjnego Geberit we Włocławku, został ogłoszony konkurs na wielkoformatowe malowidło, które jesienią tego roku ozdobi ścianę fabryki. Prace można zgłaszać do 31/07/17!

Zobacz więcej

Black Hole Sun

W czerwcu 2017 roku na ulicy Pogonowskiego powstał nowy, oparty na kaligramach mural autorstwa Opiemme. Praca została zainspirowana muzyką Chrisa Cornella/Soundagrden oraz... astronomią. Partnerem projektu jest Cafés Guilis Polska.

Zobacz więcej

Nowy mural na Bałutach

Na Bałutach, przy ulicy Organizacji WiN 10, powstał własnie nowy mural, którego autorami są Piotr Chrzanowski i Alan Osiecki. Jest on dedykowany niezwykłej osobie, Halinie Szwarc, która niegdyś zamieszkiwała w tym domu. Projekt powstał z inicjatywy społeczności lokalnej.

Zobacz więcej

Żegnaj Balloon!

Właśnie dowiedzieliśmy się, że wkrótce zniknie kolejny z łódzkich murali. I to nie byle jaki, a jeden z Waszych ulubionych, czyli "Balloon", nazywany po prostu "Słonikiem", który został namalowany w 2011 roku przez Etam Crew, przy ulicy Uniwersyteckiej 3. Niestety, taki los street artu, który zmienia się wraz z samym miastem - powstaje, żyje, znika z przestrzeni miejskiej. Pozostają jedynie zdjęcia w internecie, a te - mamy nadzieję - są wieczne ;)

Zobacz więcej

Off Galeria na Polesiu

Szanowni Państwo!

Wkrótce na Starym Polesiu powstaną 3 nowe murale
inspirowane obrazami z kolekcji Muzeum Miasta Łodzi.
Wykonają je artyści reprezentujący 4 kultury,
które przed laty budowały nasze miasto.

Zobacz więcej

Street art na warsztacie

7 maja nasza ekipa prowadziła warsztaty street artu w Miejskim Ośrodku Sztuki w Żychlinie. Uczestnicy nie tylko mieli okazję poznać historię murali i graffiti, ale i wspólnie zaprojektować elementy muralu, który powstanie w czerwcu w tym mieście. Jego dolną partię stworzy młodzież, a górną zajmie się Sławomir Krysiak - znany łódzki twórca graffiti.
Warsztaty zostały sfinansowane w ramach projektu Równać Szanse PAFW i PFDiM.
Akcję Mural w Żychlinie wspiera gmina oraz Burmistrz Pan Grzegorz Ambroziak. Warsztaty prowadzili Justyna Bienias (teoria) i Sławomir Krysiak (praktyka).

Zobacz więcej

Szkielet w bibliotece

Sezon 2017 otworzył nowy, ciekawy projekt z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Tym razem zespół artystów współpracujących z Fundacją Urban Forms miał przyjemność pracować w Centrum Informacyjno-Bibliotecznym, przy ul. Muszyńskiego 2 w Łodzi. Jedna inspiracja przyniosła dwa różne podejścia – na parterze budynku powstał mural autorstwa Sebastiana Bożka, na piętrze natomiast projekt zrealizowany przez ekipę w składzie: Piotr Chrzanowski i Alan Osiecki.
Fot. Paweł Trzeźwiński

Zobacz więcej

Street art wg Teo Pirisiego

Zapraszamy do przejrzenia najnowszych prac włoskiego artysty street artowego Teo Pirisiego, znanego lepiej jako Moneyless, na naszym blogu energiamiasta.com!

Zobacz więcej

Video: Energia Miasta 2016

"Energia Miasta" to festiwal sztuki miejskiej organizowany cyklicznie przez Fundację Urban Forms. Przedstawiamy jeszcze "ciepłe" video pokazujące najciekawsze momenty festiwalu. Autorami filmu są Arek Stasiak i Wojtek Burczak z Yoicik Group.

Zobacz więcej

Stormie Mills - wywiad dla Urban Forms

Pochodzący z Walii, na stałe mieszkający w Australii wybitny artysta street artowy i twórca wizualny odwiedził Łódź w ramach festiwalu "Energia Miasta 2016".
Jego monochromatyczne prace charakteryzuje dopracowany i unikalny styl przedstawiania postaci, które niosą przekaz nadziei, namacalnej obecności i człowieczeństwa. Stormie Mills jest uważnym obserwatorem ludzkiej natury i emocji, co znajduje odbicie w jego sztuce. Artysta od 7 lat konsekwentnie realizuje międzynarodowy projekt „Lost Giants”. Jego prace spotkać można zarówno w Australii, Europie, obu Amerykach, jak i Azji. Jego portfolio zostało wydane również w formie książek: „Proximamente” oraz „DWI YMA”. W 2002 roku został zaproszony do stworzenia wielkoformatowych murali w czasie przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

Zobacz więcej

Serce Adama

W Łodzi, przy Centrum Kliniczno-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego, powstał nowy mural. Jego autorem jest młody, utalentowany łódzki artysta – Piotr Chrzanowski.

Zobacz więcej

Lodz of Eggs - VIDEO

Podczas Festiwalu „Energia Miasta 2016” włoski artysta Opiemme zrealizował artystyczny performans, w którym aktywnie uczestniczyła społeczność lokalna. Zapraszamy do obejrzenia video dokumentującego ten ciekawy projekt.

Zobacz więcej

Nowe gadżety w sklepie

Jeśli szukacie oryginalnych prezentów na Święta, polecamy nasze torby inspirowane najnowszymi muralami. Są zrobione z bardzo dobrej bawełny i wyprodukowane w 100% w Łodzi.

Zobacz więcej

Dialogi wokół murali 2016

Od dwóch lat Fundacja Urban Forms prowadzi działania informacyjno-badawcze, wchodząc w dialog ze społecznościami lokalnymi podczas realizacji projektów artystycznych. W tym roku okazją do rozmów stały się prace tworzone na Bałutach i w Centrum Łodzi.

Zobacz więcej

Transatlantyk 2016, czyli Urban Forms na fali

Fot. Wikimedia Commons

Festiwal Transatlantyk to "wybitne światowe kino i muzyka", w tym roku uświetnili go również artyści współpracujący z Fundacją Urban Forms, którzy ozdobili Łóżkotekę na Piotrkowskiej.

Zobacz więcej